ПРОСТАТИТ

Нам вже більше ніж 180 років!

Якщо дослівно перекласти анатомічний термін “простатит” з грецької (PROSTATES – той, що стоїть спереду), то, справді, передміхурова залоза за поширеністю захворювання та комплексу проблем, які виникають при цьому, посідає провідне місце серед урологічних патологій.

Звісно, простатит – не смертельна хвороба, але життя з цим захворюванням ускладнюється, бо симптоми часто хворобливі і пов’язані з частковим або повним порушенням статевої функції, якій чоловіки у будь-якому віці надають велике значення.

Передміхурова залоза – це чоловіча статева залоза, яка секретує сім’яну рідину, яка у поєднанні зі спермою формує сім’я (близько 95% сім’яної рідини складається з секрету передміхурової залози).

Форми простатиту

Простатит – запальне захворювання передміхурової залози. Розрізняють кілька форм простатиту:

  1. Гострий бактеріальний простатит.
  2. Хронічний бактеріальний простатит.
  3. Небактеріальний простатит:

· застійний (конгестивний) простатит;

· атонія передміхурової залози (невроз, простаторея);

· склероз передміхурової залози;

Зупинімося на хронічному простатиті. За етіологією розрізняють інфекційні та неінфекційні хронічні простатити. Інфекційні у свою чергу діляться на неспецифічні та специфічні (гонорейні, трихомонадні і т.ін.) простатити. Інфекція в простату потрапляє гематогенно, лімфогенно. Найчастіше зустрічається висхідний шлях інфікування.

Хронічний простатит за клініко-анатомічними ознаками ділиться на наступні форми – катаральний, фолікулярний та паренхіматозний простатити. Часто результатом тривалого хронічного простатиту є перехід у склероз простати або у достатньо актуальний на сьогодні, так званий «синдром хронічного тазового болю».

Санаторій Куяльник – це 50 кваліфікованих лікарів та 35 обладнаних процедурних кабінетів

Симптоми простатиту

Найчастіші симптоми простатиту – дизурія (розлади сечовипускання – часті, болісні сечовипускання, сечовипускання малими порціями), ноктурія (нічні сечовипускання). Больовий синдром – також доволі поширений симптом хронічного простатиту, пов’язаний з великою кількістю нервових закінчень, розташованих як в самій передміхуровій залозі, так і в ложі простати, що значною мірою визначає інтенсивність та характер больових відчуттів при запаленні. Інтенсивність больових відчуттів при простатиті не залежить від активності запального процесу, а визначається характером залученості до запального та рубцевого процесу тих чи інших нервових закінчень (розрізняють кілька видів цього синдрому – генітальний, екстагенітальний та змішані форми). Всі вони супроводжуються тупими болями в області зовнішніх статевих органів, проміжності, над лоном, в прямій кишці, крижах, попереку.

Еректильна дисфункція при простатиті

Статеві, сексуальні розлади, еректильна дисфункція є більш ніж у половини пацієнтів, які страждають на хронічний простатит. Насамперед статеві розлади (еректильна дисфункція) проявляються швидким сім’явиверженням (передчасною еякуляцією), зниженням лібідо, зниженням андрогенної насиченості чоловічого організму, зміною оргастичних відчуттів (болісні сім’явиверження, дискомфорт, болі після сім’явиверження). Відтак це проявляється в більш виражених формах – нездатністю провести повноцінний статевий акт, повною або частковою відсутністю спонтанних ерекцій; все це призводить до ще одного симптому та ускладнення хронічного простатиту – психоемоційних розладів – «синдрому очікування невдачі». Пацієнт стає роздратованим, емоційно лабільним, лікареві–урологові важко увійти в довірчий контакт з таким хворим, доводиться звертатися за допомогою до психотерапевта.

Порушення фертильності. Порушення запліднювальної здібності еякуляту, так зване екскреторно-токсичне безпліддя. Зниження рухливості сперматозоїдів, зменшення загальної кількості сперматозоїдів, поява патологічних домішок у спермі (лейкоцитів, еритроцитів, аглютинація сперматозоїдів).

Грязь з Куяльницького лиману – №1 за лікувальними властивостями у світі

Лікування гряззю простатиту в санаторії Куяльник

З простатитом у чоловіків протягом довгого часу достатньо успішно борються в санаторії «Куяльник» за допомогою лікувальної грязі лиману.

Що може запропонувати «Куяльник» пацієнтові – чоловікові у період реабілітації хронічного запального захворювання?

Це, звісно ж, відомі грязьові процедури – грязьове порожнинне лікування, «грязьові ректальні тампони», грязьові аплікації «на «трусикову» зону», розмаїті душі (висхідний, циркулярний та ін.), ванни на основі ропи куяльницького лиману, газогрязьові ванни, розмаїті масажі, ЛЗТ-терапія (процедура лікування еректильної дисфункції локальним зворотним тиском).

Ці процедури не лише мають протизапальну дію, а й поліпшують артеріальний та венозний кровообіг в судинах статевого члена, в судинах тазового дна, позитивно впливають на психосоматичний стан пацієнта, а також покращують його гормональний фон.

Варто зауважити, що за відповідної уваги та старанного виконання всіх настанов результат лікування простатиту досить високий.

В санаторії Куяльник лікування простатиту проводить уролог-андролог Василевський Вадим Олександрович.

 

Отримати консультацію

Управляющая компания

Разработка и продвижение: Ribas Marketing
Маркетинг и бронирование осуществляет Ribas Hotels Group