ЛІКУВАННЯ АРТРОЗУ

Нам вже більше 180 років!

Артроз — це захворювання, при якому деформується та втрачає свою рухомість суглоб. Ця хвороба хронічна, під її впливом хрящ повільно руйнується всередині суглоба. Через запалення тканини навколо суглоба деградують.

Серед суглобних захворювань найчастіше зустрічаємо артроз. До артрозів різного ступеню тяжкості схильне до 80% населення Землі. Це третє за поширеністю захворювання на планеті після серцево-судинних та онкологічних захворювань.

Чому виникає артроз? В суглобі порушується нормальний обмін речовин, і хрящі починають втрачати свою еластичність. Проблема може виникнути на клітинному рівні чи у разі механічного пошкодження хряща — тріщини. Хрящ втрачає протеоглікани - складні білки для його нормального функціонування.

Грязі з Куяльницького лиману - №1 за лікувальними властивостями у світі

Суглобні хрящі можуть руйнуватися внаслідок генетичної схильності, гормональних збоїв, як ускладнення ревматоїдного артриту і псоріазу. Втім, головна причина виникнення артриту — ненормоване навантаження на суглоби, якому не можуть протистояти хрящі.

Крім того, артроз може виникнути внаслідок травм, надлишкової ваги, розбалансованого харчування, отруєння організму, венеричних захворювань, частих застуд, похилого віку і багатьох інших фактів.

В групі підвищеного ризику — представники професій, які вимагають великого фізичного навантаження.

25,000 гостей кожен рік з 15 країн Світу відвідують Санаторій Куяльник

Симптоми

 1. Біль виникає при навантаженні на суглоб і зникає у стані спокою. Це перша ознака артрозу. При цьому захворюванні дискомфорт або різкий біль виникає під час руху і відчутний в ділянці ушкодженого суглоба. Біль не відчутний вночі і на самому початку хвороби. Згодом суглоб потребує більш тривалих періодів спокою, а коли артроз прогресує, спостерігаються різкі гострі болі, які посилюються у негоду та повний місяць.
 2. Зниження рухомості суглоба. На початковій стадії артрозу цей симптом не зафіксовано. Однак на пізніх стадіях з’являються кісткові утворення і суглобна щілина значно звужується.
 3. Хруст. Виникає внаслідок тертя кісток одна об одну. Чим важчий ступінь артрозу, тим яскравіше виражений “сухий” хруст, супроводжуваний болем.
 4. Напруження м’язів, що оточують суглоб.
 5. Деформація суглоба - найбільш пізній симптом артрозу. На кістковій тканині утворюються патологічні нарости.
 6. Суглоб час до часу може набрякати, а згодом деформується.

Лікувальні грязі Куяльницького лиману здавна використовують при лікуванні артрозу. Грязелікування прискорює відновлення, поліпшує кровообіг, обмін речовин і живлення тканин та органів, виводить з організму токсини і шлаки. Поліпшується робота опорно-рухового апарату.

Лікувальні грязі Куяльника викликають протизапальний, десенсибілізувальний, знеболювальний ефект. Грязелікування пригнічує ланки механізму розвитку дегенеративно-дистрофічного та запального процесів. Лікування грязями зменшує вміст в організмі цитокінів — невеликих пептидних інформаційних молекул, деякі різновиди котрих призводять до запалення та руйнування хрящів. В результаті скорочення їхнього вмісту відбувається локалізація та ізоляція осередку запалення.

Санаторій Куяльник - це 50 кваліфікованих лікарів і 35 обладнаних процедурних.

Також в ході лікування куяльницькими грязями знижується виділення із сечі оксипроліну - структурного білка колагену. У крові зменшується вміст аміноцукру гексозаміну та кислого пептиду фосфатази, в результаті чого відбуваються додатні зміни рівня інших компонентів сполучної тканини. Поліпшується структура колагенових волокон та основної проміжної речовини сполучної тканини. Також під час грязелікування відбувається поліпшення симпато-адреналінової системи, системи кровообігу, суглобно-м’язового апарату.

Грязелікування поліпшує процеси обміну вітаміну В1, тому під час проходження процедур підвищується потреба у цьому вітаміні.

Аплікації лікувальної грязі ефективні завдяки нервово-ендокринним механізмам, особливу роль відіграють гіпоталамо-гіпофізарно-адреналінова, гіпофіз-тиреоїдна та симпато-адреналінова системи. Завдяки цій особливості впливу грязей на організм можливе грязелікування.

Процедури

Процедури в санаторії Куяльник при лікуванні артрозу призначають залежно від стадії захворювання, особливостей його проявів, загального стану організму, зокрема серцево-судинної системи. Важлива також наявність супутніх захворювань. Від цих показників залежатиме температура грязі, площа та зона накладення грязевих аплікацій.

Пацієнтам з артрозом у санаторії Куяльник призначають:

 1. Місцеві грязеві апліка­ції.Залежно від місця локації артрозу — "панчохи", "чоботи", "штани", "труси" і так далі. Процедуру застосовують через день. Тривалі­сть — 15—20 хвилин, температура — 40—42 °С. Курс складається з 10—12 процедур.
 2. Загальні грязеві аплікації..Застосовують при відсутності протипоказів та наявності у пацієнта кількох артрозів. Тривалість 15—20 хвилин. Температура — 38—40 °С. Застосовують через день, 8—10 процедур на курс.
 3. Грязеві ванни на мінеральній воді.. Тривалість — 10—12 хвилин. Температура ванни — 36—37 °С. Застосовують через день, 10—12 ванн на курс лікування.
 4. Зігрівальний компрес із грязевим розчином на 1-2 суглоби.. Призначають хворим із запаленням оболонки суглоба. Тривалість 1—4 годин або ціла ніч, 16—20 компресів на курс.
 5. Грязеві компреси на ділянку у­раженого суглоба..Товщина шару грязі — 1,5—2 см, температура — 34—36 °С. Тривалість — від 20 до 60 хвилин. Компреси застосовують через день. На курс 8—10 процедур.
 6. Зігрівальний комп­рес грязевого розчину з 50% розчином димексиду на 1-2 суглоби щоденно. Темпе­ратура компресу — 36—40 °С. Тривалість 1—4 години або на ніч.

Також для лікування артрозу в санаторії Куяльник застосовують лікувальні ванни, гідрокінезотерапію, підводне витягування кінцівок з підвішуванням вантажів на кінцівки або активним самовитягуванням кінцівок, рефлексотерапію, вібромасаж.

Термін санаторно-курортного лікування — 18—24 днів.

Отримати консультацію

Управляющая компания

Разработка и продвижение: Ribas Marketing
Маркетинг и бронирование осуществляет Ribas Hotels Group