ЛІКУВАННЯ ОСТЕОАРТРОЗУ СУГЛОБІВ

Нам вже більше ніж 180 років!

Схильні до цього захворювання здебільшого колінні та тазостегнові суглоби, найчастіше хвороба не оминає жодного суглоба в тілі пацієнта.

Деформівний остеоартроз (артрит, в англомовній номенклатурі) – незапальне, дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів та суглобних хрящів без інфекційного компоненту. При перших симптомах слід негайно звернутися по кваліфіковану медичну допомогу. В основі захворювання – передчасне старіння або ушкодження суглоба – травматичне або ідіопатичне. Основна ж причина остеоартрозу полягає в тому, що під впливом надмірного навантаження на суглобний хрящ (зайва вага, тривале перебування в одному положенні, порушення постави, травми, деякі види спорту: біг, важка атлетика) відбувається його пошкодження. Організм, намагаючись утворити умови для загоєння хворого органа, сигналізує мозкові через больові відчуття в місцях прикріплення до суглоба м’язів і основних зв’язок. Важливо вже на початкових ступенях захворювання звернутися до фахівця і обрати найбільш відповідний метод лікування. Однією з дієвих методик є грязелікування в санаторії Куяльник, також гарні результати дають ропні ванни, узгоджені з персональним лікарем. Якщо вчасно не усунути проблему, за постійним болем приходить деформація суглобів, що може призвести до функціональної недостатности та викликати деформацію кісткової тканини. Отже, остеоартроз – це хронічне прогресуюче захворювання синовіальних суглобів.

650 пацієнтів Куяльника встали на ноги після серйозних травм.

Поширеність захворювання на остеоартроз

Вразливі до остеоартрозу близько 10–12 % населення, його виявляють у половини старших за 60 років, але останнім часом це захворювання діагностують також і у пацієнтів молодшої вікової категорії. Отже, середній вік пацієнтів з діагнозом «деформуючий артроз» – від 40 до 50 років. Остаточно причину виникнення хвороби неможливо встановити. На гонартроз (від грец. γόνυ — коліно), ураження колінних суглобів, страждають близько 13–29% мешканців Європи. Коксартроз (від лат. coxa — стегно) – остеоартроз тазостегнових суглобів – спостерігається у 10–12% населення. Дослідами встановлено, що при деформівному остеоартрозі відбувається дегенерація хряща, він стає розволокненим, дрібні його частки подразнюють синовіальну оболонку, завершується все зменшенням або «висиханням» хряща, що провокує розвиток запального процесу.

Стадії хвороби «деформівний остеоартроз»

Стадії хвороби деформівного остеоартрозу класифікують з огляду на клініко-рентгенологічні картини хвороби.

 • Перша стадія: рухливість суглобів зменшується незначною мірою, при цьому суглобна щілина дещо звужується, виникають первинні остеофіти суглобних площин по краях.
 • Друга стадія: при русі рухомість суглоба знижується, з’являється характерний хруст, помітними стають м’язова атрофія та звуження щілини суглоба. На цій стадії вже формуються остеофіти, до того ж у цьому разі вони значні і більш помітні під час ходьби і навантажень, активно розвивається в кістковій тканині субхондральний остеосклероз.
 • Третя стадія: різке обмеження рухомості суглоба, його деформація, суглобна щілина практично зникає. Кісткова деформація стабільно виражена, зміцнюють свої позиції великі остеофіти, помітні субхондральні кісти, з’являються так звані суглобні «миші».

Фактори, що викликають деформівний остеоартроз

Факторів, які впливають на розвиток хвороби, дуже багато. Деформівний остеоартроз розрізняють двох видів:

 1. Первинний.
 2. Вторинний.

При первинному остеоартрозі розвиваються дегенеративні зміни в здоровому хрящі, часто у спортсменів – через великі фізичні навантаження, а також у жінок (під час клімактеричного періоду).

Санаторій Куяльник – це 50 кваліфікованих лікарів та 35 обладнаних процедурних кабінетів

При вторинному остеоартрозі виникає деформація хряща внаслідок травм суглоба (особливо при внутрішньосуглобних переломах) і внаслідок захворювань неспецифічним артритом.

Як зазначалося вище, суттєвим фактором ризику деформівного остеоартрозу є надмірні фізичні навантаження під час спортивних вправ або зумовлені специфікою праці, коли переважає, здебільшого, важка фізична праця. В таких умовах в кілька разів зростає навантаження на суглоби, знижується нормальне живлення хрящів, і вони не встигають відновлюватися при такій високій навантазі і нестабільних умовах.

Фактори, які впливають на виникнення артрозу і стають пусковим моментом хвороби – екологічна обстановка, вплив шкідливих умов і шкідливих речовин на організм: нікотин, алкоголь, хімічні токсини.

Стартовим поштовхом може стати будь-який з них. Не завжди є можливість запобігти виникненню цього захворювання, тому варто приділяти увагу регулярному медичному обстеженню для уникнення розвитку такого небезпечного захворювання, як остеоартроз.

Симптоми при деформівному остеоартрозі колінного суглоба

Однією з ознак розвитку гонартрозу є поступові та непомітні зміни в колінних суглобах: після тривалого сидячого положення під час підйому людина може чути легкий хруст та відчувати скутість у ділянці колін. Під час ходьби можна помітити, що коліна згинаються з більшим напруженням, ніж раніше, дуже помітна «ранкова скутість» суглоба, коли в ранкові години, перед тим, як людина розігріла суглоби, виникає напруження, неприємні відчуття чи навіть біль. Все це помітне при підвищеній активності та затихає під час зняття навантаги на суглоби.

Основні скарги пацієнтів - на болі при навантазі і під час відпочинку. Уражений суглоб відносно швидко повертається до спокою, але при русі відзначають хруст в суглобі. Виникає припухлість у ділянці суглоба, а також болючість під час пальпації. Спостерігається деформація суглобів з розвитком хвороби і, як результат – обмеженість руху. Гарні результати на першій стадії захворювання дають лікувальні грязі.

Симптоми деформівного артрозу тазостегнового суглоба: починається все з дискомфортних відчуттів під час ходьби і відсутність під час відпочинку: слабкий біль не тільки в тазостегновому суглобі, але і в коліні або в області пахвини. З часом з’являється кульгавість, викликана намаганням хворого вберегти ногу, що подає больові сигнали. Хворий на початковій стадії коксартрозу старається перенести навантаження під час ходьби на другу, здорову ногу, через це змінюється хода, міняється постава, страждають інші органи, загальний стан здоров’я значно погіршується. В такому випадку конче необхідно звернутися до лікаря – інакше прогресуюча хвороба викличе атрофію м’язів на ділянках перенавантаження, а відтак відмову суглоба. Єдиний вихід в такому занедбаному стані – хірургічне втручання. При перших симптомах коксартрозу необхідно провести рентгенологічне обстеження, яке покаже ступінь змін в суглобах, і невідкладно провести терапію з неминучим спокоєм та достатнім часом для віднови організму. Лікування повною мірою Ви можете отримати на базі лікувальних грязей та повного курсу терапії в санаторії ім. М.І. Пирогова «Куяльник»

25,000 гостей з 15 країн світу щороку відвідують Санаторій Куяльник

Методи лікування остеоартрозів

Серед методів лікування артрозів важливу роль відіграє лікування грязями. У лікуванні хворих деформівним остеоартрозом в санаторії ім. М.І. Пирогова застосовують:

 1. Режим від щадного до тренуючого.
 2. Раціональне харчування.
 3. Мінеральна вода «Куяльник».
 4. Грязелікування.
 5. Грязьові аплікації.
 6. Грязьові компреси.

Водні процедури:

 1. Ропні ванни з додаванням шавлії, брому, хвої.
 2. Гідрокінезотерапія (лікувальна фізкультура в басейні з ропою).

Фізіотерапевтичні методи лікування:

 1. Магнітотерапія.
 2. Магнітолазер.
 3. Ультразвук з хондроксидом.
 4. Електрофорез з пелодексом.
 5. Тренажерна зала (для розробки суглобів).

В результаті бальнеогрязелікування:

 1. Поліпшується загальне самопочуття.
 2. Зменшуються або зникають болі у суглобах.
 3. Підвищується опорно-рухова функція суглобів та працездатність.

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Управляющая компания

Разработка и продвижение: Ribas Marketing
Маркетинг и бронирование осуществляет Ribas Hotels Group