НЕПРОХІДНІСТЬ МАТКОВИХ ТРУБ

Нам вже більше ніж 180 років!

Непрохідність маткових труб – поширена причина безпліддя у жінок. Варто відзначити, що в більшості випадків безпліддя виникає під впливом кількох або багатьох факторів. Безпліддя у жінок є не самостійним захворюванням, а симптомокомплексом різних захворювань.

Типи безпліддя у жінок

Серед патологічних видів безпліддя у жінок виокремлюють первинне та вторинне безпліддя, абсолютне та відносне, вроджене та набуте, тимчасове та постійне.

При первинному безплідді у хворої вагітності відсутні будь-коли.

При вторинному безплідді минулі вагітності закінчилися пологами, абортами або позаматковою вагітністю, після чого вагітність не наставала рік - два роки і більше.

Безпліддя у жінок вважається абсолютним, якщо можливість завагітніти абсолютно виключена, наприклад, при відсутності матки.

При відносному безплідді вірогідність вагітності не виключена, але значно понижена.

Варіанти безпліддя у жінок

  1. Трубне безпліддя, обумовлене патологією маткових труб.
  2. Ендокринне безпліддя, пов’язане з розладами в діяльності системи залоз внутрішньої секреції.
  3. Обумовлене переважно анатомічними порушеннями в області піхви та матки.
  4. Імунологічне, викликане явищами сенсибілізації жіночого організму.

Клінічна картина безпліддя у жінок обумовлена тими патологічними змінами в органах і системах, які викликають цю патологію.

Причиною безпліддя у жінок можуть бути як захворювання статевої сфери, так і різні екстогенітальні захворювання, зокрема хронічні інфекції, хронічні інтоксикації та професійні шкідливі умови. Порушення обміну речовин в організмі жінки (ожиріння, цукровий діабет та ін.), голодування, недоїдання та вітамінна недостатність, психопатичні захворювання, сильні емоції, розумова перевтома також можуть бути причиною безпліддя.

Непрохідність маткових труб – основна причина безпліддя

Незважаючи на успіхи, досягнуті в лікування запальних захворювань жіночих статевих органів, їхня питома вага серед причин безпліддя у жінок доволі значна. У жінок, які перенесли запальні захворювання внутрішніх статевих органів, може виникнути часткова або повна непрохідність маткових труб. Провідне значення непрохідності маткових труб у виникненні безпліддя відзначає багато лікарів-гінекологів.

Трубне безпліддя здебільшого має вторинне походження. Спайковий процес особливо виражений при гонореї, туберкульозі, септичних абортах, внутрішньоматкових втручаннях тощо.

В результаті запальної інфільтрації маткові труби ущільнюються, злипаються, їхній просвіт закривається, виникають їхні перегини внаслідок зрощень навколо труб. Це призводить до порушення або й повного припинення їхньої перистальтики, вони стають непрохідні для яйцеклітини та сперматозоїдів. Нерідко запальні зміни придатків матки призводять до порушень функціонального стану яєчників. Виникає дисфункція ендокринної системи. В таких умовах вагітність не настає навіть при збереженій прохідності маткових труб.

До трубного безпліддя можуть призвести пухлини матки та яєчників, при цьому або настає механічне стискання труб, або порушується їхній функціональний стан.

Надмірний згин матки спереду чи ззаду не завжди буває причиною безпліддя, але в ряді випадків утруднює рух сперматозоїдів до матки.

Таким чином репродуктивна (дітородна) функція жінки залежить від форми та ступеня вираженості патологічного процесу.

Встановити причину безпліддя в більшості випадків можна при комплексному обстеженні подружжя, яке страждає на безпліддя.

Непрохідність маткових труб – лікування гряззю в санаторії Куяльник

Грязь з Куяльницького лиману – №1 за лікувальними властивостями у світі

Лікування має проводитися з урахуванням причини хвороби. Позаяк основною причиною жіночого безпліддя є захворювання статевих органів різної давності, лікування скеровують на ліквідацію запалення та його наслідків.

Провідне значення у виникненні безпліддя має часткова або повна непрохідність маткових труб або функціональна непрохідність, спайкові процеси тощо.

Після закінчення стаціонарного й амбулаторного лікування, особливо жінкам, зацікаленим у збереженні дітородної функції, при відсутності протипоказань, необхідно пройти курс санаторно-курортного лікування на грязьовому курорті. Курорт Куяльник відзначається унікальними лікувальними факторами ((лікувальна грязь, ропа та ін.).

Грязі мають знеболювальну, протизапальну, розсмоктувальну дію. Найбільший ефект в лікуванні досягається при комплексному застосуваннігрязьових аплікацій, вагінальних тампонів, лікувальних ванн,басейну з ропою, фізіопроцедур, ЛФК, масажу тощо.

Реабілітаційна терапія включає комплекс заходів та лікувальних засобів.

При спайковому процесі, відхиленнях матки застосовують гінекологічний масаж. Ефективність масажу підвищується у поєднанні з бальнеогрязелікуванням, застосуванням кількох процедур одночасно.

Ефективність лікування на курорті Куяльник пояснюється застосуванням унікальних природних факторів у поєднанні з методами інтенсивної терапії.

Консультацію з лікування та реабілітації непрохідності маткових труб можна отримати в акушера-гінеколога вищої категорії Санаторію Куяльник Морванюк Тетяни Іустинівни, лікаря-гінеколога вищої категорії Матузенко Марини Василівни, лікаря-гінеколога другої категорії Болгарової Марини Василівни.

Отримати консультацію

Управляющая компания

Разработка и продвижение: Ribas Marketing
Маркетинг и бронирование осуществляет Ribas Hotels Group