ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

Нам вже більше ніж 180 років!

Запальні захворювання жіночих статевих органів нині займають одне з важливих місць серед гінекологічних захворювань. Збудниками усіх запальних процесів є різні мікроби. В осередках запалення флора може бути змішаною. Для запальних процесів характерна відсутність чітко вираженої клінічної картини та схильність до тривалого хронічного перебігу з частими загостреннями.

Запальні захворювання жіночих статевих органів – загальна характеристика

Запальний процес характеризується різноманітними клінічними проявами, такими як зміни функціонального стану статевої системи, порушення загального стану пацієнтки. Нерідко є вегето-судинні зміни, порушення обміну речовин, ендокринні порушення.

Санаторій Куяльник – це 50 кваліфікованих лікарів та 35 обладнаних процедурних кабінетів

Запальні захворювання призводять до анатомічних змін:

 • виникають спайки;
 • непрохідність маткових труб;
 • порушується кровообіг і живлення в тканинах жіночих статевих органів;
 • порушується дозрівання яйцеклітини.

Особливо важкі наслідки запальних захворювань жіночих статевих органів:

 • порушення менструальної функції;
 • безпліддя;
 • позаматкова вагітність;
 • зміни матки та придатків.

Серед причин трубного та перитоніального безпліддя запальні захворювання статевих органів і поєднання їх із запаленнями інших органів малого тазу і черевної порожнини займають провідне місце.

Інфекція, яка вражає ту чи іншу область статевих органів, викликає запалення (ці запальні захворювання лікують в санаторії Куяльник):

 • піхви (кольпіт);
 • зовнішніх статевих органів (вульвіт);
 • великої бартолінової залози (бартолініт);
 • шийки матки (цервіцит);
 • внутрішньої оболонки шийного каналу (ендоцервіцит);
 • внутрішньої оболонки матки (ендометрит);
 • маткових труб (сальпінгіт);
 • яєчників (оофорит);
 • яєчників та маткових труб (сальпінгоофорит, аднексит);
 • стінок матки (міометрит);
 • тазової очеревини (пельвіоперитоніт).

Грязь з Куяльницького лиману – №1 за лікувальними властивостями у світі

Наслідки запальних захворювань жіночих статевих органів

Запальні захворювання внутрішніх статевих органів несприятливо впливають на гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникову систему, що саме по собі може призвести до безпліддя. Безпліддя у жінок з прохідними матковими трубами можна пояснити неповноцінною функцією гіпофізу та яєчників.

Запальні захворювання призводять не тільки до анатомічних змін маткових труб, виникнення спайкових процесів і непрохідності, вони сприяють розвитку гемодинамічних, трофічних змін в тканинах та органах малого тазу, порушенню овуляції, сприйняття яйцеклітини фімбріями маткової труби і її транспортування при порушеній прохідності труб. Осередок запалення розвивається залежно від виду збудника, анатомо-фізіологічних особливостей організму, зокрема його імунологічної реактивності.

Встановлено, що маткові труби з ознаками запалення більш звивисті, петлеподібно зігнуті, потовщені.

Вже на ранніх стадіях розвитку запального процесу виникають гіперемія та інфільтрація маткових труб, нерідко зникають війки, відбувається склеювання складок слизової оболонки, злипання фімбрій.

Описані зміни в органах статевої системи при запаленні властиві захворюванням різної етіології. Разом з тим, навіть при однотипних патологічних станах можуть виявлятися різні морфологічні зміни.

Клінічний перебіг запальних процесів захворювань жіночих статевих органів характеризується різними комбінаціями симптомів місцевого і загального характеру. Найчастіше захворювання супроводжується порушенням статевої, генеративної, менструальної функції жінки.

Невчасне встановлення діагнозу і застосування неправильного лікування призводить до затяжного перебігу хвороби, виникнення зрощень (спайок), незворотних анатомічних змін маткових труб, а відтак і їхньої функціональної неповноцінності і вторинних ендокринних порушень. Такі процеси погано надаються для лікування, незважаючи на неодноразове проведення його хворим в амбулаторно-поліклінічних і стаціонарних умовах. Отже, рання діагностика запального процессу, проведення комплексної адекватної терапії і своєчасної реабілітації генеративної функції жінок є важливими заходами профілактики безпліддя.

25,000 гостей з 15 країн світу щороку відвідують Санаторій Куяльник

Симптоми запальних захворювань жіночих статевих органів

Гострий перебіг захворювання, як і підгострий, характеризується вираженою загальною реакцією у вигляді підвищення температури тіла, остуди, змін в картині крові і біохімічних показників, такими місцевими проявами, як больові відчуття і білі, та анатомічними змінами статевих органів. При тривалому хронічному перебігу процесу ознаки ураження статевої системи виражені менше, однак з’являються симптоми змін інших органів і систем організму.

Особливо важкі наслідки запальних захворювань жіночих статевих органів – порушення менструальної функції, безпліддя, позаматкова вагітність, морфофункціональні зміни матки та придатків. Порушення функцій яєчників і гонадотропної функції гіпофізу, пов’язані з запаленням, нерідко спричиняють виникнення фолікулярних кіст.

Лікування запальних захворювань жіночих статевих органів в санаторії Куяльник

Лікування гінекологічних хворих має проводитися з урахуванням причин хвороби. Блокування запального процесу проводять за загальноприйнятими принципами. Спочатку застосовують комплекс заходів для лікування гострих станів, а після цього – реабілітаційну терапію в санаторно-курортних умовах. В більшості випадків реабілітація – довготривалий процес. Основною умовою успішного лікування є ранній його початок.

Лікування на грязьовому курорті – один з завершальних етапів протизапального лікування. Метою призначення грязе-водолікування на курорті Куяльник є вплив на змінену реактивність організму, а також вплив безпосередньо на осередок запалення. Хімічно та біологічно активні речовини, що містяться в грязі та ропі куяльницького лиману – гормони, антибіотики, біогенні стимулятори, мікроелементи, органічні кислоти, потрапляючи в організм, мають терапевтичний вплив. Лікувальні грязі та ропа мають десенсибілізуючу, знеболювальну, протизапальну, розсмоктувальну дію.

Найбільшого ефекту в лікуванні на базі санаторію Куяльник можна досягти при комплексному застосуванні грязевих процедур, лікувальних ванн, гінекологічного масажу, фізіопроцедур, лікувальної гімнастики.

Профілактика захворювань жіночих статевих органів має проводитися на всіх етапах спостереження за дівчинкою, дівчиною, жінкою та вагітною. Чим раніше діагностовано захворювання і розпочато лікування, тим вища вірогідність позитивного результату.

Консультацію з лікування та реабілітації непрохідності маткових труб можна отримати в акушера-гінеколога вищої категорії санаторію Куяльник Морванюк Тетяни Іустинівни, лікаря-гінеколога вищої категорії Матузенко Марини Василівни, лікаря-гінеколога другої категорії Болгарової Марини Василівни.

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Управляющая компания

Разработка и продвижение: Ribas Marketing
Маркетинг и бронирование осуществляет Ribas Hotels Group